דף הבית >> מאמרים >> תוויות לקסן - Lexan

פנל לקסן (פוליקרבונט)

לקסן הינו שם המותג של חברת ג'נרל אלקטריק ללוחות פוליקרבונט בעוביים שונים . לקסן משמש מזה עשורים רבים כחומר גלם בתעשיית האלקטרוניקה והייטק. השימושים העיקריים שנעשים בו הם:
 • פנל לקסן – פנלים מלקסן משמשים כפנל הפעלה או פנל סימון על גבי מכשירי אלקטרוניקה, מחשבים וכד'. הקשיחות מצד אחד והגמישות מצד שני מאפשרים בעלות נמוכה יחסית לייצר פנלים להפעלה עם כפתורים גמישים. כמו כן הלקסן מגיע תמיד בטקסטורות חלביות או שקופות דרכן ניתן להעביר תאורת לד.
 • תוויות לקסן – חברות רבות משתמשות במדבקות לקסן למיתוג מוצרים. לתוויות לקסן יש נוכחות מרשימה היוצרת למוצר מראה יוקרתי.  התכונות הפיזיות של הלקסן המשלבות גמישות עם קשיחות, הטקסטורה של הלקסן ( לקסן וולווט מט, לקסן שקוף שקוף ), כמו גם אפשרויות ההדפסה והגימור שניתן לעשות על לקסן, הפכו אותו לחביב בתעשייה היצרנית.  אנו נתקלים בתוויות לקסן ע"ג מוצרים רבים וביניהם מכשירי חשמל ביתיים, ברכבים שלנו, במחשבים ומקלדות שלנו ועוד.
 
הדפסה על לקסן
 אחת התכונות שהפכו את הלקסן לפופולרי הוא אפשרויות ההדפסה על לקסן. קיימות מס' שיטות להדפסה על לקסן. בעבר נהגו לבצע הדפסה על לקסן בדפוס משי. עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה החלו לבצע הדפסה על לקסן בדפוס דיגיטלי. כיום משתמשים בשתי השיטות להדפסה על לקסן.
 • דפוס משי על לקסן – בעבר זו הייתה השיטה עיקרית להדפסה על לקסן. הייחודיות של ההדפסה בדפוס משי עמידות הצבעים לאורך זמן בכל תנאי מזג אוויר, אפשרות להדפיס צבעים לפי גווני פנטון.
 • דפוס דיגיטלי על לקסן - עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה, החלו לבצע הדפסה על לקסן בדפוס דיגיטלי. דפוס דיגיטלי על לקסן איפשר להגיע לצבעוניות גדולה יותר ומעברי צבע. כמו כן הדפוס הדיגיטלי מאפשר להדפיס לקסן בסדרות קטנות, ולייצר לקסן עם מידע משתנה.
לקסן גימורים והשבחות
בנוסף להדפסה על לקסן, ניתן לעשות גימורים שונים על פנל לקסן וביניהם:
 • מדבקות לקסן עם לכה סלקטיבית – ניתן לעשות לכה סלקטיבית על לקסן ובכך לייצור חלקים שיהיו בטקסטורה מט וחלקים אחרים מבריקים. השימוש בלכה מאפשר שקיפות בחלונות תצוגה או לחילופין עמימות של חלונות לד וכד'. לכה סלקטיבית יכולה גם לשמש ליופי כחלק מעיצוב המוצר וחן לחלוקה ואבחנה בין הפונקציות השונות של פנל הלקסן.
 •  מדבקות לקסן עם הבלטה- לקסן עם הבלטה נועדה בעיקר בכדי לאפשר להצמיד כיפות ללחצנים. על ידי הבלטה אנו יוצרים על הלקסן אזור בולט המאפשר לשים מאחור לחצן בצורת כיפה. לקסן עם לחצנים בולטים מפעיל פונקציה זו או אחרת בלוח האלקטרוני, למשל לחצן המיקרוגל . הבלטה על לקסן ניתן לקבל בצורות שונות ובגדלים שונים. כמו כן ניתן כיום לקבל הבלטה על לקסן לצורכי יופי השיטות העיקריות לכך יציקת קריסטל היוצרת כיפה( דום באנגלית), או באמצעות skodix היוצרת  הבלטה עדינה ומבריקה וניתן ליישם אותה על מנת להבליט משטחים קטנים ואותיות( למשל להבליט את לוגו החברה).
 • תוויות לקסן חיתוך צורני – ניתן לחתוך לקסן בדרכים שונות גיליוטינה, שטנץ, פלוטר ועוד. כיום ניתן לקבל לקסן מודפס עם חיתוך לפי דרישת הלקוח, לקסן עם פתיחה בדבק באזורים בהם יש לד או צג.
 • תוויות לקסן עם דבק דו"צ – לקסן מגיע ללא דבק. כדי ליצור מדבקות לקסן עם דבק, מצמידים ללקסן דבק דו"צ. ניתן לקבל לקסן עם דבק דו"צ סלקטיבי או על כל השטח. חשוב להגדיר על איזה משטח אנו עומדים להדביק את מדבקת הלקסן מאחר וכל משטח מגיע עם התנגדות שונה לדבק ולכן צריך להתאים לו את סוג הדבק המתאים.
מאפיינים של לקסן ( פוליקרבונט )
 • טקסטורות – לקסן מגיע עם טקסטורות שונות כגון: לקסן וולווט מט, לקסן שקוף שקוף, לקסן עמיד בשחיקה ועוד. השימוש בטקסטורות השונות של הפוליקרבונט נועד למטרות מגוונות החל משימוש פונקציונלי – לקסן עם חלונות שקופים או לקסן וולווט מט לעימום תאורת הלד וכד'. כמו כן הבחירה בלקסן שקוף שקוף או לקסן וולווט מט נעשת לפעמים משיקולי עיצוב.
 • עובי -  לקסן מגיע בעוביים שונים וקיים במלאי זמין בארץ בעובי 0.125 – 0.5 מ"מ
 • עמידות בתקן כיבוי אש – לקסן בעיקרון עומד בתקנים של כיבוי אש ומגיע בדרגות שונות המקודדות באות – V בצרוף מס' המציין את דרגת העמידות . דרגת העמידות הגבוהה ביותר היא  lexan v-o שזה אומר חומר כבה מאליו. לקסן fr-60, fr-65 הם 2 סוגי לקסן הכי פופולריים להדפסה בעלי דרגה v-o
 • גודל גיליון לקסן – לוח לקסן להדפסה מגיע באופן סטנדרטי בגודל 122*61  ס"מ.
פרידום הפקות בע"מ
בית דפוס


דוא"ל:  office@free-dom.co.il

טלפון:  03-9385640

פקס: 03-9385642

מכירות - אתי  
נייד: 0532229090

דוא"ל:sales@free-dom.co.il

בירורים והזמנות:                              
משרד: 03-9385640 

כתובת למשלוח דואר:
ת.ד. 101 קיבוץ עינת

תודה שבחרתם לפנות אלינו
נשמח לשרת אתכם, צוות פרידום
upload5, upload, load
phone3, phone, contact, telephone, support, call
print2, print, printer